KONST / Litografier / Färglitografi 14677191
nr 1467 7191
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Fisk. Signerad, numrerad 39/75, daterad -64. Färglitografi, bildmått: 33x39, yttermått inklusive ram: 52x57 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 16 maj 2022
kl 18:24:04
300 kr
350 kr
400 kr
450 kr
500 kr
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén